Mihan Electric

لامپ کم مصرف

خرید لامپ ال.ای.دی و لامپ کم مصرف

لامپ کم مصرف و ال.ای.دی


لامپ 9 وات دلتا

لامپ ال ای دی 9 وات دلتا مدل کلاسیک

15,000 تومان
لامپ 12 وات دلتا

لامپ ال ای دی 12 وات دلتا مدل کلاسیک

18,000 تومان
لامپ 15 وات دلتا

لامپ ال ای دی 15 وات دلتا مدل کلاسیک

21,500 تومان
لامپ 17 وات دلتا مدل اطلس

لامپ ال ای دی 17 وات دلتا مدل اطلس

23,000 تومان
لامپ 20 وات دلتا مدل اطلس

لامپ ال ای دی 20 وات دلتا مدل اطلس

این محصول موجود نمی باشد.
لامپ 6 وات دلتا مدل هالوژن

لامپ ال ای دی 6 وات دلتا مدل هالوژن

19,000 تومان
لامپ 15 وات ایران زمین مدل سفینه

لامپ 15 وات ایران زمین مدل سفینه

35,000 تومان
لامپ ال ای دی فیلامنت 4 وات مدل اشکی

لامپ ال ای دی فیلامنت 4 وات مدل اشکی

15,000 تومان
لامپ دلتا 36 وات اف پی ال مهتابی

لامپ دلتا 36 وات اف پی ال مهتابی

18,000 تومان
لامپ دلتا 36 وات اف پی ال آفتابی

لامپ دلتا 36 وات اف پی ال آفتابی

18,000 تومان
لامپ چل آوا 36 وات اف ام ال مهتابی

لامپ چل آوا 36 وات اف ام ال مهتابی

13,000 تومان
لامپ هالی استار 24 وات چرخی

لامپ هالی استار 24 وات چرخی

63,000 تومان
لامپ 30 وات ایران زمین مدل اطلس مهتابی

لامپ 30 وات ایران زمین مدل اطلس مهتابی

65,000 تومان
لامپ 7 وات دلتا

لامپ ال ای دی 7 وات دلتا مدل کلاسیک

13,000 تومان
هالوژن دور رنگی

پنل هالوژن سه در سه دور رنگی

25,000 تومان
     

لامپ کم مصرف

بطور کلی لامپ و روشنایی و البته نور ، یکی از اساسی ترین نیازهای ضروری جامعه می باشد و همینطور در زیباسازی فضایی که در آنجا هستیم نقش مهمی ایفا می کند. اگر نور منزل یا محیط کاری شما متناسب نباشد ، قطعا احساس خستگی و بی روحی به شما دست خواهد داد. راندمان کاری شما پایین آمده و حتی ممکن است افسرده شوید. حتما از خیلی ها این جمله را شنیدید : فضای تاریک دلگیر کننده است ! خلاف این موضوع نیز وجود دارد ، نور متناسب برای روحیه بسیار مهم است و انرژی بیشتری به شما می دهد، همچنین اگر نور محیط با طراحی زیبا ، محیطی گرم و شیک برایتان ایجاد کرده باشد.

امروزه با بوجود آمدن لامپ کم مصرف و لامپ ال ای دی که مصرف برق بسیار کمتر و البته نور و روشنایی بسیار بیشتر می توانیم به راحتی از نور زیاد و با هزینه ی کم بهره ببریم و البته لازم است در این خصوص بهترین لامپ را برای محیط مورد نظر انتخاب کنیم.

اطلاع داشتن از انواع لامپ کم مصرف و ال ای دی می تواند قبل از خرید به شما کمک های شایانی کند ، لذا به برخی از مهمترین آنها اشاره می کنیم.

آشنایی با انواع لامپ کم مصرف

لامپ کم مصرف : لامپ های فلورسنت هزینه ی انرژی برق را تا 80 درصد کاهش می دهد و می تواند گزینه ی خوبی برای جایگزینی با لامپ رشته ای قدیمی باشد. البته به دلیل بخار جیوه ای که ساخت این لامپ ها استفاده شده است ، درصورتی که این نوع لامپ بشکند بایستی فورا از محیط خارج شده و درها و پنجره ها را باز کنید ، این نوع لامپ را پزشکان پوست توصیه نمی کنند.

لامپ LED : لامپ های کم مصرف ال ای دی که امروزه بازار را قبضه کردند یکی از بهترین نوع لامپ ها هستند که با قیمت مناسب و مصرف پایین و البته بدون هیچ گونه گاز یا اشعه ماورای بنفش با طول عمر بالا توانسته اند به خوبی مشتریان زیادی را به خود جلب کنند.

لامپ اس ام دی (لامپ SMD) : این لامپ ها که بعد از لامپ های ال ای دی به بازار آمدند ، ضخامت کمتری داشته و البته انرژی کمتری نیز مصرف می کنند با ظاهرهای شیک برای محیط هایی که نورپردازی های زیبا نیاز دارند استفاده می شود.

لامپ فلامنتی : ایده ی طراحی لامپ فلامنتی ، شبیه بودن آن به لامپ های رشته ای بوده است و جزو مجموعه لامپ های ال ای دی محسوب می شود اما از نظر ظاهری به دلیل شباهت آن با لامپ های رشته ای مشتریان خاصی برای خود دارد ، بخصوص لامپ های فلامنتی لوستری به که جزو پرفروش ترین لامپ ها هستند.

لامپ FPL : نسل جدید مهتابی با گازهای سازگار با محیط زیست ناگهان وارد بازار شد و به دلیل زیبایی و عمر طولانی و بطور کلی روشنایی بیشتر رضایت مشتریان را جلب کرد ، عمر لامپ اف پی ال بطور معمول 8 هزار ساعت است . لامپ های FPL به شکل یو انگلیسی و در درنگهای آفتابی و مهتابی به بازار عرضه شدند و همچنان مشتریان زیادی دارند. لامپ های FML نیز با همان خواص FPL اما با ظاهری متفاوت عرضه شدند که بازار خاص خود را دارا می باشند.

لامپ سوزنی : همانطور که مشخص است ، لامپ سوزنی با ابعاد کوچکی طراحی شده و عمر کمی هم دارند ، تولید کنندگان 100 ساعت کارکرد را برای لامپ های سوزنی در نظر گرفتند.

لامپ گازی : اگر مصرف بالای آن را در نظر نگیریم ، عمر بالا و نور بسیار زیادی دارند که باعث شده در برخی از مراکز تجاری استفاده ی شایانی از لامپ گازی شود.

لامپ یو وی UV : لامپ های UV به دلیل داشتن اشعه ماورای بنفش در صنعت پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد.

لامپ هوشمند : نسل جدید لامپ هوشمند که امکان تغییر رنگ و اتصال به گوشی تلفن همراه را به شما می دهد و دارای عمر بسیار زیادی است کاربر بسیار زیادی در خانه دارد ، البته از نظر هزینه ، نسبت به لامپ ال ای دی ، بسیار گران قیمت تر است که البته باتوجه به امکاناتی که ارائه می دهد مشتریان زیادی را به خود جلب کرده است.

لامپ هالوژن : لامپ های نسل جدید که معمولا در داخل سقف از آنها استفاده می شود که انواع مختلفی دارد و از نظر ظاهری و قاب هالوژن دارای تنوع بی نظیری است و به زیباسازی محیط بسیار کمک می کند. لامپ هالوژن از تنوع زیادی برخوردار است نمونه های آن را می توانید در میهن الکتریک مشاهده کنید.

لامپ رشد گیاهان : امروزه لامپ هایی تولید شدند که می تواند نور مصنوعی خورشید را برای گیاه بسازد و عامل رشد گیاهان باشد ، این لامپ ها معمولا قیمت بالایی دارند و در رشد گیاهان واقعا موثر عمل کردند.

لامپ ریسه : لامپ های ریسه معمولا از انواع کوچکتر ال ای دی ساخته می شوند و برای تزئین و شیک شدن محیط بسیار مناسب هستند.

لامپ زنون : لامپ زنون معمولا در خودرو استفاده می شود و نور بسیار زیادی دارد.

لامپ شمعی : لامپ های لوستری که در دوحالت ساده و اشکی استفاده می شوند را معمولا لامپ شمعی می گویند ، از لامپ شمعی در شمعدان های تزیینی نیز استفاده می شود.

لامپ های عمومی : عموم لامپ هایی که مصرف خانگی دارند ، لامپ مهتابی ، لامپ مخفی ، لامپ زیر کابینتی ، لامپ چراغ خواب ، لامپ دیواری ، لامپ ادیسونی ، لامپ 100 وات ، لامپ رشته ای و از این قبیل لامپ ها هستند.

باتوجه به اینکه چه ابعادی را می خواهید روشن کنید و البته باتوجه به قیمت لامپ و مصرف آن می توانید پس از تحقیق ، بهترین گزینه را انتخاب کنید ، قبل از اینکه تنوع لامپ بدین گونه شود ، معمولا از لامپ 60 وات برای محیط های شش متری ، از لامپ 100 وات برای محیط های 9 متری ، از لامپ 200 وات برای محیط های 12 متری استفاده می شد و برای محیط های بزرگتر از لامپ 400 بهره می بردند ، اما امروزه باتوجه به افزایش هزینه ی برق و همینطور تنوع لامپ های کم مصرف ، می توان انتخاب های بهتری داشت و علاوه بر کاستن هزینه های برق ، نور و زیبایی محیط را افزایش داد ، نکته ی قابل تامل دیگر این است که اکثر لامپ هایی که امروزه استفاده می شود دارای ضمانت بوده و اگر قبل از تاریخ اعلامی بسوزد ، به راحتی می توانید با یک لامپ سالم تعویض نمایید و این یعنی تضمین خرید لامپ کم مصرف پر نور برای محیط دلخواهمان ، امیدوارم از این مقاله ی میهن الکتریک استفاده کرده باشید.

>>> instagram <<<